Здорове харчування для всієї родини

Як батьки Ви бажаєте тільки найкращого для своєї родини, особливо коли мова йде про здоров'я. Але між домашніми, робочими і сімейними обов'язками на це щоразу просто не вистачає часу...

Однак, незважаючи на брак часу, Ви хочете бути зразком наслідування для своїх дітей, задовольнити їхні смаки і виконати їхні бажання - при цьому не нехтуючи своїми власними потребами. Але це легше сказати, ніж зробити!

Саме в таких стресових життєвих ситуаціях збалансоване харчування має вирішальне значення. Воно дає енергію для повсякденного життя, покращує його якість і Ви отримуєте безліч приємних моментів з вашими близькими.

Зробіть гарну справу для себе і своєї родини

7 принципів успішної реалізації

 1. Навчіть дитину здоровому харчуванню з ранього дитинства, щоб воно стало постійною і природною частиною його повсякденного життя. 
 2. Залучіть всю сім'ю в усі процеси приготування - від покупок до готування і сервірування столу. Це полегшить Вам домашню роботу і подарує гарний сімейний досвід. 
 3. Будьте позитивним прикладом наслідування і пам'ятайте, що батьки мають величезний вплив на харчові звички дітей. 
 4. Надихніть себе! Індивідуальний план харчування Metabolic Balance дає Вам безліч корисних рецептів і цінних пропозицій.
 5. Будьте креативними! Готуйте страви з різнокольоровими овочами. Готуйте те, що також підходить дітям. Вибирайте прості рецепти, які Ви можете легко змінити, щоб задовольнити їхні смаки і харчові вподобання.
 6. Купуйте сезонні продукти з Вашого регіону. Таким чином Ви отримуватиме свіжі, дешеві та найкорисніші продукти.
 7. Використовуйте планування, щоб заощадити час, гроші і уникнути стресу. Звичайний список покупок, щотижневе меню - виберіть тип планування, який підходить саме Вам.

Діяти разом всією родиною – надійний шлях до успіху

Припустимо, Ви або Ваш партнер хочете знизити вагу. Але як змінити повсякденне харчування, щоб воно влаштовувало всю сім'ю? Зробити це можна без зусиль - за допомогою декількох хитрощів, трохи творчості та планування.

Купуйте разом, готуйте разом і мотивуйте один одного на спортивні заняття. Отримайте наші пропозиції щодо здорової кухні. План харчування Metabolic Balance передбачає безліч цінних рецептів, які влаштують Ваші особисті потреби і одночасно чудово підійдуть для всіх членів сім’ї. Із будь-якої страви можна створити смачний варіант як для дорослих, так і для дітей, змінюючи лише пару різних елементів, таких як додатковий гарнір для дорослих або невеличкі зміни. Дві різних страви готувати не потрібно!

Наскільки здоровою їжею ми годуємо своїх дітей?

Якщо обоє батьків працюють, залишається мало часу для приготування здорової їжі. Використання нібито «здорової» дитячої їжі здається хорошим рішенням. Продукти винахідливо і влучно рекламуються як ті, що створені спеціально для дітей. Вони приваблюють маленьких дітей міні-іграшками і смішною упаковкою, а батьків - такими написами як «з корисними крупами», «з великою кількістю молока» або «зміцнює кістки».

Насправді, ці продукти рідко містять те, що обіцяють. Більшість з них, очевидно, містить занадто багато цукру і жиру, ще й часто збагачуються надмірними харчовими добавками.

Вживання натуральних інгредієнтів набагато здоровіше: краще дитині з'їсти свіже яблуко і скибочку хліба, ніж готовий продукт, спеціально розроблений для дітей!

Повсякденні перешкоди

Ще одна перешкода здоровому харчуванню дітей – це харчування в дитячих установах. Майже два мільйони дітей харчуються у дитячих садках не завжди згідно з правилами гігієни харчування. Меню дитячих закладів містить занадто мало свіжих фруктів, овочів, і салатів, в ньому беруть перевагу картопля, макарони і каші. Кількість енергії у дитячій порції їжі часто занадто велика і має низьку поживну якість. 

Передумови здорового розвитку

Основа здорового життя закладається вже у віці немовляти. Харчування формує розвиток і продуктивність Вашої дитини. Зверніть увагу на певні пункти – чи нічого не перешкоджає здоровому розвитку вашої дитини в аспекті харчування:

 • Переконайтесь, що в меню Вашої дитини регулярно є фрукти і овочі, молоко і цільнозернові продукти, а також риба і свіже м’ясо.
 • Готуйте страви зі свіжих інгредієнтів і обходьтесь без штучних добавок.
 • Уникайте "дитячої їжі" та уважно читайте етикетки на продуктах.
 • Слідкуйте за тим, щоб щоденні ласощі не перевищували кількість, яка вміщується в руці дитини.
 • Здорові напої (вода, трав’яний чай) мають бути доступні дітям постійно.
 • Забезпечте дитину здоровими перекусами (наприклад, яблуками чи морквою) для дитячого садка і школи.

Готувати разом - весело! :)

Купляти і готувати їжу разом - це задоволення! Їжа здається особливо здоровою і смачною, а також це зміцнює сімейну зґуртованість. Ми розповімо, як можна грайливо ознайомити своїх дітей із принципами здорового харчування і яких правил безпеки потрібно дотримуватися на кухні.

З шкільного віку діти їдять більш-менш те, що є на столі. Однак задовольнити всі побажання та залучити кожного члена сім’ї не завжди легко. Знайдіть компроміси і зробіть всіх щасливими!

Покупки та приготування їжі стають досвідом у спілкуванні

 • Кожен член сім’ї може попросити свою страву раз на тиждень.
 • При приготуванні їжі разом, кожен бере на себе виконання певного завдання.
 • Виділіть дитині окрему шафу або шухлядку для його власного посуду.  Це його мотивуватиме!
 • Створіть веселу атмосферу на кухні, наприклад, граючись у маленькі ігри на кшталт "Я бачу те, чого не бачиш ти"!
 • Влаштовуйте раз на місяць застілля - з великим вибором страв і достатнім часом для спілкування один з одним.
 • Спілкуйтеся під час приготування їжі. Розкажіть про свій день чи обсудіть плани майбутні канікули. Основну увагу приділяйте спільним справам.
 • Якщо діти старшого віку хочуть самостійно приготувати страву – дозволяйте. Не втручайтеся і похваліть маленьких кухарів. Робіть зауваження щодо приготування їжі вже після цього - на майбутнє.

Порада: зробіть харчування різнобарвним!

Діти люблять кольори! Знайомте маленьких дітей зі здоровою їжею та її смаком з барвистою, різноманітною кухнею. Рожеве полуничне молоко, свіжовичавлений апельсиновий сік, барвиста тарілка з фруктами і овочами доставлять дітлахам велику радість! 

Безпека на кухні

Особливо підходять для приготування разом з дітьми прості рецепти, такі як яєчня або фруктовий салат. Якщо мова йде про складні страви, то просто роздайте дітям легкі завдання на кшталт нарізки овочів.

Але пам'ятайте: в будь-якому випадку безпека має бути на першому місті. Заздалегідь поясніть правила поведінки на кухні і таким чином Ви уникнете нещасних випадків:

 • Ніколи не торкатися гарячої варильної поверхні.
 • Завжди різати в напрямку від тіла.
 • Обробні дошки мають лежати міцно й нерухомо.
 • Ніколи не намагатися зловити падаючого ножа.
 • Ніколи не гасити палаючий жир на сковороді водою, треба просто чимось придушити полум'я (наприклад, ковдрою).

Покупки за розкладом

Покупки, приготування їжі, прибирання, прання - між роботою та сім’єю щодня є безліч завдань. Організація справ заощадить Ваш час, нерви і гроші та буде спокійно супроводжувати Вас впродовж тижня. Ми ділимося перевіреними засобами планування для Вашого повсякденного сімейного життя.

План покупок і харчування

Завдяки плануванню меню і відповідному плану покупок, Ви не забудете купити важливе і уникнете зайвих витрат через спонтанні покупки. Завдяки такому плануванню, покупки можна здійснювати один раз на тиждень. 

Створюйте план харчування на весь тиждень. Записуйте страви на сніданки, обіди і вечері, включаючи закуски та десерти. Потім запишіть потрібні продукти у план покупок.

Місцеві сезонні продукти - кращий вибір

Сезонний календар - ще один чудовий помічник для покупок, що розкаже про те, які фрукти і овочі зараз в сезоні. Домашні овочі і фрукти, що збираються зрілими, — свіжіші, багатші життєво важливими речовинами й кращі на смак. Зрештою, вони не подорожують довго у холодному приміщенні літака чи вантажівки. До речі, це також захищає довкілля.

Переконайтесь у якості місцевих сезонних продуктів і спробуйте делікатеси на тижневому ринку, у фермерському магазині чи у фруктовому саду. Купуйте місцеві фрукти та овочі в супермаркеті. Уважно читайте етикетки і звертайте увагу на інформацію на полицях.

Місцеві сезонні покупки - кращий вибір: це захищає здоров'я, навколишнє середовище і Ваш гаманець!

Мобільний помічник для покупок

Мобільні додатки для покупок, такі як безкоштовний Metabolic Balance, є практичними помічниками, що завжди під рукою.

Додаток Metabolic Balance зв’язаний з Вашим особистим планом харчування і пропонує здорові рецепти страв. Чіткий тижневий графік показує всі вибрані страви та, крім того, зручно розміщує необхідні інгредієнти у Вашому особистому списку покупок.

Обов'язково спробуйте!

Ваша дитина п'є достатньо?

Дослідження показують, що багато дітей п’ють занадто мало. Дефіцит води може швидко призвести до неприємних наслідків або навіть зашкодити здоров’ю. Але що ми можемо зробити для того, щоб наші малюки пили достатньо?

Підліткам потрібно більше рідини, ніж дорослим, по відношенню до їх зросту. Тому дефіцит швидко призводить до негативних наслідків для їх здоров'я: знижується фізична та розумова працездатність, вони страждають від запаморочення, втоми і головного болю. У перспективі можуть виникнути захворювання сечовивідних шляхів та проблеми з дефекацією.

Додатковий стакан води у 200 мл щодня може вирішально змінити і збалансувати водний баланс в організмі вашої дитини.

Скільки рідини потрібно дитині?

Вік Орієнтовний об'єм води
для щоденного пиття
з 4 до 7 років 940 мл
з 7 до 10 років 970 мл
з 10 до 13 років

1.170 мл

з 13 до 15 років 1.330 мл
з 15 до 19 років 1.530 мл

Джерело: Німецьке товариство харчування

Що робити, щоб Ваша дитина пила достатньо?

Не так просто змусити дітей пити регулярно та достатньо. Зазвичай вони просто не замислюються над цим і відволікаються на свої цікаві справи, їх спрага менш виражена і вони просто не носять воду з собою.

Поради:

 • Не чекайте, коли Ваша дитина сама відчує спрагу і скаже про це. Спрага вже є ознакою нестачі рідини. Краще пити регулярно, кілька разів на день.
 • Потреба Вашої дитини у рідині може значно збільшитися під час занять спортом та іграми, у спекотні дні та у випадку хвороби.
 • Вода найліпше підходить як напій. Вона не містить калорій і цукру. Також можна запропонувати дитині несолодкі фруктові та трав'яні чаї.
 • Запропонуйте дитині додаткову їжу, що містить багато рідини, наприклад, соковиті фрукти і овочі, чи суп.
 • Дайте дитині легку пляшку води з собою у школу.
 • У школі дітям слід дозволяти пити у будь-який час під час уроку.