Фази Metabolic Balance

Крок за кроком — до покращення здоров'я та підвищення життєвих сил

Програма Metabolic Balance базується на чотирьох фазах. Залежно від визначення мети, вони можуть відрізнятися за тривалістю. Особливо це стосується фази суворої перебудови (фази 2), яка може бути індивідуально адаптована до ваших потреб.

Два дні заспокоєння метаболізму, очищення кишківника і підготовка до перебудови харчування.
Сувора фаза (без олій) триває не менше 14 днів. Прискіпливо й суворо притримуйтесь плану харчування протягом цього часу. Іноді це може бути важко, але воно того варте!
У "фазі 2 з олією" Ви також суворо дотримуєтесь свого плану. За нашим спостереженням, клієнти, які дотримувались свого плану якомога довше, мають найтриваліший успіх. Метаболізм у подальшому легше прощає невеликі гріхи, якщо він мав змогу довше стабілізуватися.
У фазі 3 до списку додаються нові продукти і їх кількість збільшується. У цій фазі клієнти часто відчувають, що більше не реагують на певні продукти, як раніше – їх смак змінився. Тепер, коли дозволено знову спробувати солодощі, гамбургери чи пиво, багато хто цього вже не хоче.
Ваша мета досягнута і Ваш метаболізм є сбалансованим. Тепер Ви знаєте, що і як можна їсти. Для збереження успіху продовжуйте дотримуються 80 % вимог Вашого плану харчування, а на 20 % – слідуйте власним бажанням.
Metabolic Balance абсолютно впевнений, що найкраще харчування для нашого організму – максимально природне і оригінальне. Чим більше їжа перероблена, тим більше добавок до неї додається, і тим більше шансів того, що вона буде обтяжувати організм.
Тому Metabolic Balance завжди радить харчуватися натуральною їжею - якомога свіжішою і з Вашого регіону.

Заміна прийомів їжі

Сніданок завжди залишається сніданком. Це найважливіше правило! Сніданок можна поміняти лише на інший сніданок. Тобто, якщо Вам згідно з планом дозволено їсти яйця на обід чи вечерю, але не на сніданок, Ви повинні обходитися без яєць на сніданок.

Яйця можуть підвищити схильність до запалення при вживанні їх на сніданок. Але якщо їх їсти пізніше (вдень чи ввечері), цього впливу не спостерігається.

Обід і вечерю можна поміняти місцями, вага відповідно коригується. В обідній час потрібно вживати на 10 г менше білка, ніж у вечірній. Тобто, якщо у Вас в обідній час в меню 75 г тофу, і Ви забажаєте з'їсти його ввечері, то Ви маєте вжити 75 + 10 = 85 г тофу. М'ясну порцію 130 г, яка призначена для вечері, на обід треба зменшити до 130-10 = 120 г.

Platzhalter

Вуглеводи

Хліб житній

Скільки можна з'їсти цільного житнього хліба?

 • Будь ласка, зверніться до Вашого плану за цією інформацією. Кількість хліба обчислюється скибочками.
 • Скибочка цільного житнього хліба має важити 25 г.
 • Скибочка цільнозернового житнього хліба має важити 10-15 г.
 • Кількість житнього хліба, яку Вам рекомендовано у плані, не є обов'язковою. Однак її ніколи не слід перевищувати.

Будь ласка, вживайте цільний житній хліб без дріжджів!

На жаль, житній хліб може містити до 10 % пшениці. Але Ваш хліб має складатися на 100 % із житнього борошна. Тому, будь ласка, під час покупки зверніть увагу на вміст чи запитайте продавця про сорти борошна в обраному хлібі.

Підходить:

 • Хліб цільний житній

Він складається з житнього борошна та житніх висівок.

 • Цільнозерновий житній хліб

В основному складається з грубо меленого жита (шроту). Запитайте такий хліб у магазині здорової їжі. Поясніть, наскільки важливо для Вас, щоб Ваш хліб не містив пшениці, цукру і дріжджів. Сьогодні це не буде дивним – є багато хворих на алергію людей, які питають саме такий хліб.

 • Цільний житній хрусткий хліб.

Будь ласка, перевірте, чи є хліб, який Ви бажаєте придбати, цілком із житнього зерна. Зараз існує багато різновидів, які містять інше борошно або випечені з борошна з екстрактами.

 

Не підходить:

 • Змішаний житній хліб

Звичайний змішаний житній хліб виділяється м’якими крихтами. Зазвичай він має відносно високий відсоток пшениці, і взагалі рідко містить цільні зерна. До того ж, його зазвичай запікають з дріжджами, навіть якщо на ньому написано "хліб із закваски".

 • Цільнозерновий хліб

Більшість хлібів, які називають "хлібами з цільного зерна", взагалі їх не мають. Їх запікають з борошна, у яке додають трохи гриту чи олійне насіння. Більшість з них містять дріжджі, часто – патоку та інші забарвлюючі, смакові та цукрові речовини. А Вам треба чистий цільнозерновий житній хліб, який випікається виключно на заквасці.

 • Гарбузовий хліб

Більшість гарбузових сумішей змішується з патокою і цукровим сиропом, які надають їм темного кольору та солодкого смаку. Тому гарбузовий хліб не підходить для харчування за програмою Metabolic Balance.

 

Що таке закваска?

Закваска - це бродильне тісто, яке діє як природний розпушувач. Випічка на заквасці вимагає майстерності, досвіду і часу. Це призвело до того, що сьогодні закваска часто є лише доповненням до хліба, який заквашують дріжджами.

Чому закваска краще?

 1. Закваска та її тривале бродіння краще ферментує зерно та розщеплює фітинову кислоту, яка зв’язує не корисні для організму мінерали. Це робить хліб більш засвоюваним, здоровішим і він краще перетравлюється.
 2. Жито потребує довгого випікання і тривалий час закваски прискорює цей процес.
 3. Закваска зберігає свіжість хліба і захищає від цвілі.
 4. Утворює смачний аромат.

При додаванні дріжджів ці процеси значно прискорюються, але це, на жаль, впливає на якість хліба та погіршує засвоюваність.

Чому Metabolic Balance радить вживати тільки цільнозерновий житній хліб?

При вживанні цільнозернового житнього хліба організму потрібно багато часу, щоб вивести глюкозу з крохмалю. В результаті рівень інсуліну піднімається дуже повільно і не зростає стрімко, як у випадку з "швидкими вуглеводами", а потім раптово падає і викликає голод. Це стимулює вуглеводний обмін і блокує жировий обмін.

Цільний житній хліб насичує краще, ніж інші хліби, і він містить більше клітковини.

Тип борошна

Тип борошна означає пропорцію лушпиння та зовнішніх шарів зерна, які залишилися в борошні. Чим вище тип, тим темніше борошно і тим вище пропорції оболонки та зовнішніх шарів. Борошно буває 1800, 1370, 1150, 997 та 815 типів. Для порівняння: борошно екстрактоване пшеничне звичайне домашнє має тип 405.

Фрукти

 • Будь ласка, ніколи не змішуйте фрукти.
 • За один раз з'їдайте лише один вид фруктів. 
 • У різні прийоми їжі вживайте різні фрукти. 
 • Кожного дня з'їдайте яблуко.
 • Завжди їжте фрукти впродовж прийому їжі і ніколи між ними.

Якщо Ви бажаєте з'їсти сухофрукти, ви можете обчислити порцію у співвідношенні 45 г сухофруктів до 120 г свіжих фруктів. Взагалі, їжте лише ті фрукти, які вказані у Вашому плані.

Салати і овочі

Салати і овочі можуть змішуватися.

Впродовж строгої фази перебудови, будь ласка, вживайте лише ті салати і овочі, що вказані в індивідуальному переліку. 

До речі, картопля – НЕ овоч.

Білки

 • Починайте кожен прийом їжі зі шматочка білка.
 • Будь ласка, вживайте лише один вид білка за один прийом їжі.
 • Вживайте кожен вид білка один раз на день.
 • Будь ласка, ніколи не змішуйте білки – ні в межах групи (наприклад, 2 види м'яса), ні серед груп (наприклад, м'ясо з сиром).

Особливості вживання продуктів з сої

Сою поділяють на наступні групи:

 • Група 1: соєве молоко, тофу (копчене чи ні)
 • Група 2: соєвий йогурт
 • Група 3: паростки сої

Продукти з сої з груп 1 і 3 можна вживати в один і той же день, але не в один і той же прийом їжі, оскільки вони мають різний спектр амінокислот.

 

Риба і морепродукти

Риба і морепродукти - дві різних групи білків. Це означає, що ви можете їсти рибу і морепродукти в один і той же день, але в різні прийоми їжі . Однак основним правилом є те, що різні білки не слід змішувати під час одного прийому їжі.

Кількість риби та морепродуктів на порцію однакові.

Групи білків

 • М'ясо (включаючи шинку, сушене і копчене м'ясо, м'ясо страуса)
 • Домашня птиця (всі пернаті тварини, крім страуса)
 • Риба
 • Морепродукти
 • Коров’ячі молочні продукти (сир, вершки, йогурти)
 • Овечі та козячі молочні продукти (сир, вершки, йогурти)
 • Гриби (тільки гливи та шиітаке, усі інші гриби вважаються овочами)
 • Яйця
 • Горіхи та насіння
 • Паростки
 • Бобові
 • Соя та продукти з сої

Жири

Олія

У фазі 1 (очищення) та наступних 14 днів суворої фази 2 додавання олії не дозволяється. Але після цього періоду споживання різноманітних олій тільки вітатиметься.

Ті, хто ніколи не перебирав оліями, відкриють для себе новий світ. Олій так багато! Всі мають різні смакові відчуття і переваги.

Скільки олії можна вживати?

Не менше 3 столових ложок на день. Але багато клієнтів їдять більше, ніж 3 ложки, і чудово почуваються!

Ми рекомендуємо приймати не менше 1-3 столових ложок лляної олії на день. Лляна олія містить омега-3 жирні кислоти і є зіркою останніх досліджень щодо профілактики діабету та хвороби Альцгеймера. Однак підтверджених наукових досліджень поки немає.

Смаження на олії

Будь ласка, ніколи не нагрівайте олії холодного віджиму. Вони втрачають смак та інгредієнти. Для смаження ми рекомендуємо використовувати кокосове масло або вершкове топлене масло. Вони дуже жароміцні, тому їх часто використовують для смаження.

Заправка страв олією

Якщо Ви використовували олії лише в салатних заправках і для смаження, на вас чекає новий світ смаків! Багато наших клієнтів приправляють оліями зовсім інші страви. Деякі люди вранці додають чайну ложку макової або горіхової олії в йогурт. Інші крапають трохи олії чилі на попередньо обсмажену рибу. Просто спробуйте і оберіть те, що вам найбільше сподобається!

Вибір олії

Будь ласка, переконайтеся, що олія, яку Ви купляєте, органічного вирощування. Багато забруднюючих речовин – жиророзчинні. Вони залишаються в олії і потрапляють у Ваш організм. Це особливо стосується забруднювачів з пластикових упаковок.

Переконайтесь, що ваша олія не була хімічно відфільтрована.

Олія втрачає якість і смак при впливі світла і повітря. Тому при виробництві олії відомі виробники використовують закриті системи. Тож, якщо Ви у відпустці купуєте олію ручного віджиму на невеликій старовинній фермі з відкритими жорнами, Ви не обов’язково купуєте продукт найкращої якості.

З іншого боку, навіть маленькі виробники олії можуть приносити свій урожай на високопрофесійні закриті преси та отримувати якісну олію. Отже, розмір виробника не дозволяє робити остаточних висновків щодо якості його продукції.

Омега-3 та Омега-6 жирні кислоти

Омега-3 і омега-6 жирні кислоти відіграють життєво важливу роль в багатьох обмінних процесах і впливають один на одного. Омега-3 і омега-6 жирні кислоти є основою для утворення гормонів, які необхідні для певних обмінних процесів, наприклад. при згортанні крові, запальних процесів або оновлення клітин. Нестача омега-3 та омега-6 жирних кислот призводить до порушення росту, погіршенню стану шкіри та сприйнятливості до інфекцій.

Однак наш організм не здатний сам виробляти жирні кислоти, тому вкрай необхідне надходження їх ззовні через їжу.

Багато омега-3 жирних кислот (EPA і DHA) містяться у жирній морській рибі, такій як тунець, скумбрія, лосось або оселедець. Якщо Ви не любите їсти рибу, існують альтернативи на рослинній основі, наприклад лляна олія, камелінова олія, конопляна олія, волоський горіх або реп’яхова олія. Лляна олія є одним з найбагатших джерел цієї важливої ​​жирної кислоти з вмістом альфа-ліноленової кислоти 50 %.

Омега-6 жирні кислоти містять лінолеву та арахідонову кислоти. Олія соняшнику, сафлори, олії кукурудзяних і пшеничних зародків особливо багаті на лінолеву кислоту.

Трави і спеції

Часник, імбир і свіжу зелень можна використовувати в якості прянощів, якщо вони прямо не зазначені в плані.

Ситуація з цибулею інша. Її можна їсти лише в тому випадку, якщо вона рекомендована в плані.

Лимони можна вживати лише якщо вони вказані у вашому списку фруктів. Проте цедра лимона може вживатися в невеликій кількості в будь-якому випадку. Будь ласка, обов'язково використовуйте неочищені лимони!

Кава

Чи будете Ви пити каву, врешті-решт, залежить від вас. Багато клієнтів вирішують повністю відмовитися від кави як частини своїх харчових змін.

Дійсно, кава не суперечлива з точки зору впливу на організм. Однак, якщо Ви обираєте каву, пийте її лише під час їжі або відразу після неї.

Майте на увазі, що кава не входить до рекомендованої кількості води для щоденного пиття.

Будь ласка, завжди пийте каву без молока або цукру.

Багато клієнтів спочатку не приймають чорну каву, але майже всі вони дуже швидко звикають до неї, а деякі пізніше вже не повертаються до кави з молоком.